"MÁLENKIJ ROBOT"
Kiállítás a kárpátaljai magyarok 1944-es deportálásának emlékére

alt         alt

A fenti címen nyílt időszaki kiállítás a Beregi Múzeumban 2015. július 22-én. Köszöntőt mondott
dr. Balázsy Erzsébet alpolgármester, majd ezt követően a kiállítást megnyitotta Baracsi Endre, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Közgyűlés alelnöke.  A kiállítást bemutatta  Molnár D. Erzsébet a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola Lehoczky Tivadar Intézetének tudományos munkatársa, a vándorkiállítás szakmai anyagának összeállítója. A rendezvény színvonalát emelte a 94 éves, Gergelyiugornyán élő Gyarmati Géza bácsi jelenléte, aki személyesen is átélte ezt a borzalmas eseményt, és fájdalmasan emlékezett vissza a történtekre.
A deportálás borzalmait képekben és szövegben bemutató kiállítás augusztus 9-ig tekinthető meg.