Szemléltetés a régi iskolában
Iskolatörténeti kiállítás

A Beregi Múzeum másik épületében, a Rákóczi út 13. alatt (Máthé kúria) lehet megtekinteni a régi beregi iskolát bemutató kiállításunkat, benne a szemléltető eszközök számtalan fajtáját.

Itt megismerkedhetnek az érdeklődők a kis falusi iskolák berendezésével, láthatják a hosszú iskolapadokat, az iskolába járó gyermekek viseletét, felszerelését, az írástanulás eszközkészletének változásait, az olvasni tanulók ábécéit, a "Hármas kistükör" többféle kiadását, amelyből az alapvető földrajzi és történelmi ismereteket tanulták meg a gyermekek.

Láthatjuk a különböző fali síktérképeket és domborműves térképeket, az oktatásban használt képeslap-sorozatokat, kőzetgyűjteményt,  golyós számolót. A kiállítás egyik kuriózuma a régi  diavetítő, valamint a hozzá tartozó mintegy 440 darabos üvegdia-sorozat válogatott együttese. Az érdeklődők a teljes oktatási diasorozat digitális változatát is megtekinthetik a kiállításban.

A kiállítás előzetes bejelentkezés alapján, hétköznap 9.00 és 16.00 között tekinthető meg.